+36 30 753 8599
235
8594012220072
Elektrobock CV701 páraérzékelő
Külső páratartalom érzékelő a ventilátorok vezérlésére. Remek a fürdőszoba ill. más nedves helyek szellőztetésére.
Címzett :
* Szükséges mezők
vagy Mégsem
5 db
Figyelmeztetés: Utolsó darabok az áruházban!
Raktáron dátuma: 2014-10-06
Szín | Fehér |
Tanúsítvány jelek | CE |
Védettség | IP20 |
Méretek | 80x75x30 mm |
Tűzállóság | Nem |
Bekötés | 230/50 V/Hz |
Az érzékelő remek a fürdőszoba ill. más nedves helyek szellőztetésére. Miután a páratartalom átlépi a beállított határértéket, automatikusan bekapcsolja a berendezést(ventilátor, jelzőberendezés stb.)
Csökkenti a kondenz párától kelekezett károkat, megakadályozza a penész keletkezését, takarékos (az állandó szellőztetés emeli a fűtési költségeket
A CV701 fő feladata a ventilátor(szellőztetés) vezérlése a relatív páratartalom(RP) függvényében. A RP egy százalék érték, mely a víz jelenlétét jelzi a levegőben. A nagy RP kondenzációt eredményezhet, és akár penész is keletkezhet. A penész pedig nem csak a házát, hanem akár az egészségét is tönkreteheti(alergia, asztma).
Az érzékelő remek megoldás az olyan helyre, ahol könnyedén keletkezhet penész.
A kívánt páratartalom mellett tekerjük a kart addig, amíg ki nem világít a piros LED izzó, és be nem kapcsol a berendezés. A beállított RP mellett a CV701 automatikusan szabályozza a helyiség szellőztetését. Amíg a RP nem éri el a beállított értéket, addig a nem kapcsol be. Külső kapcsoló segítségével manuálisan is szabályozhatjuk a szellőztetést.
Eltávolítjuk az első panel csavarját. Az eszköz bekötése 230V/50Hz-et igényel, az N és L bemenetre(első kettő jobbról). Az OUT és N jelzésűekre az eszközt kötjük rá, amit szeretnénk vezérelni. Az 1-es jelzésűt nem szükséges bekötni, a külső kapcsoló bekötése esetén használatos. Amiután bekötöttük a vezetőket, visszacsavarozzuk az első panelt, és felerősítjük az érzékelőt a kívánt helyre. připevníme na instalační krabici.
A biztosítékot mindig cseréljük a megfelelő F2A/1500A, 250V-ra. A szerelést csak arra képesített szakember végezheti, áramtalanított berendezésen.
Bekötés: 230 V/50 Hz
Maximális kapcsolható teljesítmény: 15 - 200 W
Mérhető relatív páratartalom: 20 - 95% RP
Kapcsoló egység: triak
Biztosíték: F2A/1500 A
Védelem: IP20
Üzemi hőmérséklet: 0 .. +50 °C